nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

PAP/g

dodane 25.12.2006 23:23

Żywa szopka w Krakowie

"Żywą Szopkę", po raz 15 zbudowano przed klasztorem oo. Franciszkanów w Krakowie. Razem z dziećmi Krakowianie mogą oglądać żywe zwierzęta (owce, osiołka i lamę) i przedstawienie jasełkowe z Trzema Królami z Ukrainy, Uzbekistanu i Kenii.
"Żywą Szopkę" można było podziwiać dwie godziny przed pasterką w wigilię i w Boże Narodzenie od popołudnia do wieczora. Będzie ona także otwarta w drugi dzień świąt.

(...) W szopce przygotowano także konkursy dla dzieci, m.in. karaoke kolędowe, i koncerty. W wigilię kolędy śpiewał zespół Fioretti, na pierwszy dzień świąt przygotowano koncert zespołu New Day, na drugi - kolędy śpiewane przez franciszkanów.

Szopka wystawiana jest na placu przed bazyliką oo. Franciszkanów naprzeciwko krakowskiej kurii. Na placu płonie tam ognisko. Zmarznięci widzowie mogą się także rozgrzać herbatą w pobliskiej auli błg. Jakuba. Datki za poczęstunek zostaną przekazane trzem wspólnotom Ruchu Wiara i Światło. Jedna z tych wspólnot, w której skład wchodzą osoby niepełnosprawne, oferuje na stoisku własne wyroby świąteczne.

« 1 »