nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/k

dodane 15.12.2006 11:37

Spotkanie Taize w Zagrzebiu

Stolica Chorwacji, Zagrzeb, oczekuje ok. 40 tys. młodych ludzi z całej Europy i z innych kontynentów. Młodzież przyjedzie na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w od 28 grudnia do 1 stycznia.

Będzie to już 29. spotkanie zorganizowane przez wspólnotę z Taizé.

Po przyjeździe każdy uczestnik otrzyma w swoim języku list napisany przez brata Aloisa, nowego przeora Taizé. Brat Alois pisze w nim: "Ogromne problemy naszych społeczeństw mogą podsycać niewiarę w przyszłość. Wybierając miłość, odkrywamy przestrzeń wolności, w której da się budować przyszłość własną i przyszłość osób powierzonych naszej trosce."

Listy do uczestników spotkania przesłali też papież Benedykt XVI, patriarcha Bartłomiej I z Konstantynopola, patriarcha Aleksy II z Moskwy, honorowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej i prymas Kościoła Anglii abp Rowan Williams, oraz sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Kofi Annan.

Przez cztery dni młodzi uczestnicy spotkania różnych wyznań chrześcijańskich będą mieszkać u rodzin w Zagrzebiu i w okolicy. Przedpołudnia spędzać będą w 160 goszczących ich parafiach, a w południe i wieczorem spotykać się będą na terenie Targów w Zagrzebiu, które z tej okazji zamienione zostaną na miejsca modlitwy i dyskusji.

« 1 »