nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

jd/GN

dodane 30.11.2006 17:00

Roraty z "Małym Gościem" w co piątej parafii w Polsce

Dużym zainteresowaniem cieszy się program tegorocznych rorat, przygotowany przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. Zostanie nim objętych 300 tys. dzieci z około 2 tysięcy polskich parafii. Oznacza to, że prawie co piąta polska parafia skorzysta z propozycji „Małego Gościa Niedzielnego”.

Tegorocznym roratom z "Małym Gościem Niedzielnym" przyświecać będzie hasło: "Dzisiaj w Betlejem". Uczestniczące w roratach dzieci codziennie otrzymywać będą obrazki. W pierwszym i drugim dniu będzie to mapa Ziemi Świętej, a w kolejnych - zdjęcia zrobione specjalnie przez dziennikarzy "Małego Gościa Niedzielnego", którzy odwiedzili Betlejem, by przekonać się, co dzieje się tam teraz.

Księża otrzymają zeszyty z tekstami roratnich nauk i zadaniami dla dzieci oraz płytę CD z nagraniami krótkich historii, dźwiękami z Ziemi Świętej oraz tradycyjnymi pieśniami adwentowymi i własnymi piosenkami Arki Noego. Dodatkowo zamówić można dekorację do kościoła w postaci mapy Ziemi Świętej i przyczepianych do niej dużych obrazków.

Sporo informacji o Ziemi Świętej zawiera także grudniowy numer miesięcznika. Ponieważ w sytuacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego w najtrudniejszej sytuacji znajdują się mieszkający w Ziemi Świętej chrześcijanie, redakcja apeluje o pomoc, m.in. poprzez zamawianie u nich ozdób z drzewa oliwnego.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione