nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 13.11.2006 09:51

Kamerun: spotkanie polskich misjonarzy

W Kamerunie odbyło się pierwsze spotkanie polskich misjonarzy. Tematem były plany misyjne i pogłębienie współpracy na tamtym terenie.

Było to pierwsze tego typu spotkanie. Przybyło na nie prawie 60 misjonarzy z całego Kamerunu. Wielu nie mogło dotrzeć ze względu na odległości oraz panującą obecnie porę deszczową.

W tym środkowoafrykańskim kraju pracuje ponad 100 polskich misjonarzy. Spotkanie było okazją do rozmów, wymiany doświadczeń.(...) Wszyscy byli zgodni, że należy zacieśniać współpracę, mimo trudności organizacyjnych czy transportowych. Jednym z konkretnych owoców spotkania było wyrażone pragnienie spotykania się przynajmniej raz do roku.

Grupa polskich misjonarzy jest jedną z najliczniejszych w Kamerunie. Dwóch spośród polskich misjonarzy zostało biskupami w Kamerunie: bp Jan Ozga oraz bp Eugeniusz Jureczko.

Obydwaj pracują na wschodzie Kamerunu. Najstarszy misjonarz to pochodzący z diecezji radomskiej ks. Stanisław Jankowicz, oblat, który od 33 lat pracuje w Kamerunie.

Najmłodszą zaś misjonarką jest siostra ze zgromadzenia Sióst Karmelitek od Dzieciątka Jezus, s. Leoncja, która przybyła tu 8 miesięcy temu. W chwili obecnej są też 3 misjonarki świeckie pracujące w służbie zdrowia.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione