nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 13.11.2006 09:47

USA zawierzone Maryji

Amerykańscy biskupi mopdlili się o pomyślną przyszłość dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych oraz o nowych kapłanów i siostry zakonne do pracy w tym kraju.

"Maryjo, Niepokalana Dziewico, Nasza Matko, Patronko naszego kraju, składamy Ci cześć i uwielbienie i oddajemy ci nasz kraj i siebie samych Twojemu Bolesnemu i Niepokalanemu Sercu."

Tymi słowami, w południe 11 listopada biskupi amerykańscy zawierzyli cały naród Maryi. Uroczystości odbyły się w narodowym sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie. Rozpoczęły się modlitwą różańcową i procesją.

Dziękując za otrzymane wielkie bogactwa kraju i za dar wolności, biskupi przez wstawiennictwo Patronki Stanów Zjednoczonych Ameryki Maryi Niepokalanie Poczętej prosili Boga w szczególności o miłosierdzie nad Kościołem katolickim i nad rządzącymi w Ameryce, o pokój, o dobrobyt, o ochronę rodziny i narodu, o powołania kapłańskie i zakonne.

Homilię wygłosił o. Andrew Apostoli, franciszkanin działający w Światowym Apostolacie Fatimskim, organizacji patronującej temu wydarzeniu. Podkreślił on niezawodne działanie Maryi w historii świata. W zmienianiu świata na lepsze potrzeba jednak naszego współdziałania i naszego zawierzenia.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  kawa
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione