nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI/k

dodane 02.11.2006 09:05

Na grobie rodziny Jana Pawła II

W dniu Wszystkich Świętych od rana krakowianie odwiedzali grób rodziców i brata Jana Pawła II na Cmentarzu Rakowickim. Mieszkańcy miasta modlili się także pod Papieskim Oknem i składali wiązanki kwiatów pod pomnikiem Papieża na dziedzincu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

Tradycja odwiedzin rodzinnego grobowca Wojtyłów na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie zrodziła się spontanicznie po wyborze kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.(...)

Przy grobowcu rodziny Wojtyłów czuwają dziesiątki osób. Modlą się siostry zakonne, księża, rodziny, młodzież i dzieci. W tamtą stronę cmentarza płynie nieustanna rzeka ludzi, którzy palą znicze i modlą się za rodziców i brata Jana Pawła II.(...)

Na co dzień grobem rodziców i brata Jana Pawła II opiekują się albertynki. Siostry przynoszą świeże kwiaty, sprzątają wokół grobu i zapalają znicze od 1978 roku. Kard. Karol Wojtyła był wielkim przyjacielem zgromadzenia. Dlatego tuż po jego wyborze na papieża siostry spontanicznie zaczęły opiekować się grobem jego rodziców i brata. (...)

Cmentarz Rakowicki jest najstarszą nekropolią Krakowa. Został założony w początku XIX w. (ok. 1801 r.) poza granicami miasta, na gruntach zakupionych od karmelitów bosych z Czernej. Na cmentarzu spoczywają m.in. Jan Matejko, Juliusz, Wojciech i Jerzy Kossakowie, Lucjan Rydel, Józef Mehofer, Helena Modrzejewska, rodzina Estreicherów, Stanisław Krzyżanowski, Maria Kolbe (matka św. Maksymiliana Kolbego)

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione