nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 30.10.2006 09:30

Jan Paweł II i artyści

Nakładem Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" ukazała się książka "Jan Paweł II do artystów. Artyści do Jana Pawła II". Zawiera ona papieski "List do artystów" z oraz komentarze i refleksje do tego tekstu, napisane przez przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki polskiej.

Pięknie wydana pozycja ma ponad 800 stron.

"Piękno jako droga do świętości" - tak zatytułował swój wstęp abp Józef Życiński. Wyraził nadzieję, że myśli papieża zbliżą czytelnika do „ewangeliczną radości” i przypomną o „chrześcijańskim świadectwie piękna".

Poeta i autor tekstów piosenek Jacek Cygan dzieli się swoim doświadczeniem daru tworzenia. Pisze o komponowaniu utworu na osiemdziesiąte urodziny Papieża.

Dla aktora Krzysztofa Kolbergera ważne jest to, co Ojciec Święty mówił o cierpieniu i chorobie.Aktor traktuje jako "wyjątkowy zaszczyt odczytanie milionom rodaków Testamentu Jana Pawła II w transmisji telewizyjnej z Watykanu".

Ponadto w książce zamieszczono wypowiedzi m.in.: Ernesta Brylla, Anny Dymnej, Mikołaja Henryka Góreckiego, Gustawa Holoubka, Wojciecha Kilara, Jana Jakuba Kolskiego, Czesława Miłosza, Krzysztofa Piesiewicza, Zbigniewa Preisnera, Ireny Santor, Jerzego Stuhra, Jerzego Treli, ks. Jana Twardowskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Zelnika.

Akcja promocyjna książki odbywa się w wielu miastach Polski do końca br. i potrwa przez cały przyszły rok.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione