nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

PAP/k

dodane 02.10.2006 11:19

Bieg ulicami warszawy

Rekordowa liczba ponad 18 tysięcy biegaczy i biegaczek uczestniczyła w imprezie Run Warsaw. Dla porównania, przed rokiem w zmaganiach na 5-kilometrowej trasie ze startem i metą przy Pałacu Prezydenckim rywalizowało ponad 8 tysięcy osób.

Teraz organizatorzy zmienili trasę. Start nastąpił przy ulicy Solec, natomiast meta była usytuowana przy stadionie Legii na Łazienkowskiej.
(...)

W biegu brali udział biegacze z Wilna, Australii, Portugalii oraz wielu polskich miast. Nie zabrakło także wielu utytułowanych sportowców i dziennikarzy.

Poczułam zmęczenie podbiegając Książęcą w kierunku Placu Trzech Krzyży. Zmęczenie wzięło górę i po osiągnięciu Nowego Światu odpoczywałam biegnąc truchtem. Potem poszło jak z płatka, a kiedy skręciłam w Piękną prawie widać było już metę i to było najpiękniejsze uczucie" - powiedziała mistrzyni olimpijska w rzucie młotem z Sydney (2000 r.) Kamila Skolimowska.
(...)

Dla wielu uczestników biegu była to impreza rodzinna.

Pięciokilometrowa trasa wiodła ulicami Ludną, Książęcą, Nowym Światem, Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską, Piękną na metę przy Łazienkowskiej. Honorowym starterem i uczestnikiem biegu był minister sportu Tomasz Lipiec

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione