nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI/k

dodane 25.09.2006 10:03

Mufti powiedział

- Emocje powinny już wygasnąć - powiedział polski mufti Tomasz Miśkiewicz komentując protesty muzułmanów po wypowiedzi Papieża na uniwersytecie w Ratyzbonie 12 września, w którym Ojciec Święty zacytował wypowiedź bizantyjskiego cesarza Manuela Paleologa o wyznawcach islamu.

- Społeczeństwo muzułmańskie, szczególnie w krajach arabskich, jest bardzo przewrażliwione. Pokazała to sprawa karykatur proroka Mahometa, gdzie sama osoba Proroka została dotknięta, co było oczywiście bardzo niestosowne - stwierdził mufti. Rozwiązaniem tej sytuacji będzie dążenie drogą naszego wielkiego Polaka Jana Pawła II, który zawsze zapraszał muzułmanów, spotykał się z nimi.

Miśkiewicz jest zdania, że bardzo potrzeba zaproszenia do modlitwy, do wspólnych spotkań. - Żałuję, że zabrakło takiego spotkania z bardzo liczną społecznością muzułmańską w Niemczech podczas wizyty Papieża w rodzinnym kraju. Jan Paweł II zawsze spotykał się z Tatarami polskimi. Myślę, że świat muzułmański czekał na taki gest.

Odnosząc się do wypowiedzi papieskiej zwierzchnik muzułmanów w Polsce powiedział: - Myślę, że bardzo ładnie zachował się papież Benedykt XVI, który wytłumaczył, że źle został zrozumiany. Słowa, które zacytował Papież, nie były jego słowami i Papież to wytłumaczył.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione