nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

PAP/k

dodane 25.09.2006 08:57

Bill Clinton się broni

Bill Clinton, były prezydent USA, bronił się przed zarzutami, że w czasie swych rządów zaniedbał walkę z międzynarodowym terroryzmem i zignorował zagrożenie ze strony Osamy bin Ladena.

Z oskarżeniami tymi wystąpił dziennkarz telewizji Fox News, Chris Wallace.

Clinton zareagował oburzeniem i podkreślił, że "przynajmniej próbował" rozprawić się z bin Ladenem, najpierw zarządzając tajną akcję CIA w celu jego schwytania lub zlikwidowania, a później - w sierpniu 1998 r. - rozkazując ostrzelać rakietami bazy islamskich terrorystów w Afganistanie.

Powiedział, że miał nawet plan inwazji na Afganistan i obalenia reżimu talibów, ale wystąpiły pewne przeszkody w jego realizacji.

Jedna z nich miała być odmowa Uzbekistanu, który nie pozwolił USA na założenie bazy wypadowej przeciw Afganistanowi na swym terytorium.

Według byłego prezydenta, w latach 90. konserwatyści - rządzący obecnie w Waszyngtonie - krytykowali go nawet za rzekomą obsesję na punkcie Osamy bin Ladena.

Dodał, że jako prezydent nie rozpocząłby wojny w Irakiem, która -jego zdaniem - utrudniła skuteczne ściganie szefa Al-Kaidy.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione