nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI/kb

dodane 04.09.2006 11:10

Kardynał do uczniów

Z apelem do uczniów, by byli sumienni i uczciwi w nauce, a odpoczywali bez alkoholu i narkotyków zwrócił się kard. Józef Glemp w liście na nowy rok szkolny 2006/2007. (…)

Ks. Prymas zwraca się do dzieci i młodzieży, by dobrze wykorzystały szansę, jaką daje nowy rok szkolny.

Podkreśla, że w codziennym wysiłku będzie towarzyszył młodzieży Jezus - wierny Przyjaciel i Wychowawca, z którym mogą się spotykać w Piśmie Świętym i sakramentach Kościoła.

Kard. Glemp apeluje, by uczniowie byli sumienni i uczciwi w nauce, zachowywali wdzięczność do rodziców, wychowawców i duszpasterzy, żeby szukali wypoczynku bez alkoholu i narkotyków.(…)

Ks. Prymas apeluje (też) do rodziców, by nie zaniedbywali troski o pełny - zwłaszcza duchowy - rozwój dzieci. Prosi, aby systematycznie kontaktowali się z nauczycielami i wychowawcami w szkołach.

"Nie zapominajcie też o prowadzeniu pogłębionego dialogu z młodymi ludźmi; szczera rozmowa pozwoli wam wszystkim zrozumieć ich świat - często naznaczony lękiem i samotnością, a im otworzyć się na skarbiec dziedzictwa religijnego i kulturowego" - napisał kard. Glemp.

W liście Prymas zwraca się też do nauczycieli, dyrektorów szkół i katechetów. Prosi ich o to, by stali się dla młodych ludzi mistrzami ukazującymi świat właściwych wyborów życiowych, szczególnie dzisiaj, gdy nowemu pokoleniu proponowane są różne drogi, z których wiele prowadzi na manowce i niszczy godność ludzką.

List kard. Glempa był czytany w niedzielę kościołach archidiecezji warszawskiej.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione