nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

wiara.pl

dodane 30.08.2006 08:27

Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w sobotę w 13. Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej, który odbył się w Wąwolnicy.

W festiwalu wzięli udział głównie młodzi ludzie z archidiecezji lubelskiej. Podczas imprezy zbierano ofiary na rzecz poszkodowanych przez huragan, jaki w zeszłą niedzielę przeszedł przez Lubelszczyznę.

Festiwal, jak co roku, miał formę przeglądu piosenki pielgrzymkowej. Na scenie stanęły amatorskie zespoły, z których część powstała tylko na potrzeby pielgrzymki. Jury za najlepszą uznało grupę z Krasnegostawu doceniając "śpiew na głosy i pielgrzymkową naturalność".

O wierze, nadziei i miłości mówił podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego ks. Mieczysław Puzewicz, wikariusz biskupi ds. młodzieży. Uczestnicy festiwalu dostali po trzy wstążki w kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym. "Te kolory odsyłają do wiary, nadziei i miłości. Trzymając się ich nigdy w życiu nie zbłądzimy" - mówił ks. Puzewicz.

Przed północą uczestnicy ze świecami w dłoniach pielgrzymowali do Kębła, gdzie nocnej Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej Mieczysław Cisło. Po Mszy św. młodzi wrócili do Wąwolnicy, a festiwal zakończył się nad ranem koncertem laureatów i tzw. otwartą sceną.

Impreza miała także wymiar charytatywny. Stowarzyszenia Novo Millennio i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zorganizowały zaplecze garmażeryjne, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc osobom najbardziej poszkodowanym przez huragan, jaki przeszedł przez Lubelszczyznę w ubiegłą niedzielę. Pieniądze na ten cel zbierane były także podczas pasterki.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione