nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

siecmiłosci.pl

dodane 25.08.2006 10:01

Hosanna w Siedlcach

25 sierpnia w Siedlcach rozpoczyna się trzynasta edycja Hosanna Festival. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej będzie trwał do 27 sierpnia. Festiwal rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Józefa, gdzie odbędzie się spotkanie uwielbieniowe prowadzone przez ks. Adama Witkowicza.

Dwie godziny później bp Henryk Tomasik odprawi mszę św. w intencji festiwalu a o godz. 20.00 rozpocznie się koncert Nowej Inicjatywy Ewangelizacyjnej, podczas którego usłyszymy najnowszy, wcześniej nie prezentowany materiał tej grupy.

W sobotę i niedzielę Hosanna Festival przeniesie się na siedlecki amfiteatr i właśnie tam – każdego dnia od godz. 16.00 do 22.00 będą miały miejsce festiwalowe koncerty. W tegorocznej edycji imprezy wystąpią m.in. Adam Rymarz, Piotr Kędziora oraz zespoły: RUT, Być Jak Tata, Siloe, Freedom i Duch. Jako gwiazdy wieczoru zagrają: Mate.O i Etna.

Wielu spośród 21 wykonawców zakwalifikowanych do części konkursowej pochodzi spoza naszego regionu i przyjedzie do Siedlec po raz pierwszy, dlatego organizatorzy zadbali także o zaprezentowanie najciekawszych miejsc w naszym mieście. Konkursowicze spotkają się również z Prezydentem Miasta Siedlce Mirosławem Symanowiczem oraz biskupem Henrykiem Tomasikiem.

13 Hosanna Festival odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Prezydenta Miasta Siedlce Mirosława Symanowicza.

« 1 »