nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI

dodane 17.08.2006 08:32

Papież o tajemnicy Wniebowzięcia

Tajemnica Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wskazuje na ostateczne przeznaczenie człowieka, którym jest chwała nieba - mówił Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej w Castel Gandolfo.

Nawiązując do uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) Benedykt XVI przypomniał, że "święto to zawsze głęboko przeżywał lud chrześcijański, poczynając od pierwszych wieków chrześcijaństwa".(...)

Papież podkreślił, że "Wniebowzięcie przywołuje tajemnicę, która dotyczy każdego z nas", która jest współcześnie często zapominana. "(...)

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że "są dziś ludzie, którzy żyją tak, jak gdyby mieli nigdy nie umrzeć, bądź jak gdyby wszystko kończyło się wraz ze śmiercią; zachowanie niektórych dyktowane jest przekonaniem, że człowiek jest jedynym panem swego losu, jak gdyby Boga nie było, posuwając się niekiedy wręcz do odmawianiu Mu miejsca w naszym świecie".

"Wielkie osiągnięcia techniki i nauki, które bardzo poprawiły sytuację ludzkości, pozostawiają jednakże bez odpowiedzi najgłębsze pytania ludzkiego serca. Tylko otwarcie na tajemnicę Boga, który jest Miłością, może zaspokoić żywione przez nasze serca pragnienie prawdy i szczęścia; tylko perspektywa wieczności może nadać autentyczną wartość wydarzeniom historii, a przede wszystkim tajemnicy kruchości, cierpienia i śmierci człowiek" - mówił papież.

Papież zachęcał, aby "pośród tysiąca powszednich trudności nie tracić pogody i pokoju". "Pod przewodnictwem Maryi idźmy naprzód w nasze życie!" - powiedział Benedykt XVI.

« 1 »