nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI

dodane 15.08.2006 20:14

Papież wzywa do modlitwy o pokój

Do modlitwy o pokój w Libanie i innych miejscach świata wezwał Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański w Castel Gandolfo.

Nawiązując do dzisiejszej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny powiedział: "Niechaj Maryja wyjedna wszystkim uczucie zrozumienia, wolę porozumienia i pragnienie zgody!".
Papież zwracając się do Polaków zawierzył cały Kościół w Polsce opiece Matki Bożej.
(...) Benedykt XVI podkreślił, że "Maryja jest wzorem i wsparciem dla wszystkich wierzących: zachęca nas, byśmy nie tracili ufności w obliczu trudności i nieuniknionych codziennych problemów".
Papież po raz kolejny zawierzył Matce Bożej - Królowej Pokoju "niepokoje ludzkości związane z każdym miejscem świata udręczonym przez przemoc".
Benedykt XVI wezwał także do duchowej i modlitewnej łączności z duchownymi i wiernymi Kościoła w Ziemi Świętej, którzy zebrali się w bazylice Zwiastowania w Nazarecie wokół nuncjusza apostolskiego w Izraelu i Palestynie abp Antonio Franco, ażeby modlić się w tej samej intencji.
Ponadto Papież wymienił inne miejsca konfliktów na świecie jak Sri Lankę, zagrożoną z powodu nasilenia się konfliktu etnicznego oraz Irak, gdzie "przerażający i codzienny potok krwi oddala widoki na pojednanie i odbudowę" (...) .

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione