nasze media MGN 07/2024

pap/as

|

PAP

dodane 04.06.2024 13:09

Można pływać

1 czerwca rozpoczął się sezon kąpielowy. Główny Inspektorat Sanitarny radzi gdzie sprawdzić jakość wody przed kąpielą.

Sezon kąpielowy w Polsce rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 30 września. Przez te cztery miesiące poszczególni organizatorzy mogą otwierać swoje kąpieliska - na cały sezon albo tylko jego część.

Jakość wody w kąpieliskach bada Państwowa Inspekcja Sanitarna. Każdy może sprawdzić wyniki badań w prowadzonym przez inspektorat "Serwisie kąpieliskowym" - https://sk.gis.gov.pl/.

"Obsługa portalu jest prosta. Na interaktywnej mapie zaznaczone są wszystkie oficjalnie działające kąpieliska. Kiedy klikniesz w wybrane kąpielisko, zobaczysz komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska" - wyjaśnił GIS.

Jak czytamy, jeśli kąpielisko jest aktywne, czyli sezon kąpielowy już się w nim rozpoczął, można odczytać pełną wersję raportu zawierającego m.in. dane o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z jego funkcjonowaniem.

Natomiast jeśli kąpielisko jest nieaktywne, pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport będzie dostępny po jego otwarciu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..