nasze media MGN 07/2024
dodane 02.06.2024 12:10

Babcia Aniela radzi

… jak wyrażać wdzięczność Panu Bogu i ludziom żyjącym wokoło nas

Skarbulki moje kochane, być może wiecie, że każdego roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy Święto Dziękczynienia. 2 czerwca już po raz 17. w polskim Kościele będziemy pamiętać o wdzięczności wobec Boga i żyjących wokół nas ludzi. Pomyślałam sobie, że to dobra okazja, żeby sporządzić listę osób, którym należy się słowo „dziękuję”. Można wyrażać je wprost, ale też poprzez modlitwę i różne gesty. Wchodzicie w to? Ja planuję podziękować…

Panu Bogu

Za to, że mnie stworzył i pobłogosławił tyloma wspaniałymi ludźmi! Ale też za to, że widzę, słyszę, czuję zapach kwiatów i mięty w moim ogródku.

Najbliższym

Za to, że mają do mnie morze cierpliwości! Że mogę na nich liczyć, są gotowi mnie wysłuchać i udzielić dobrej rady.

Zmarłym rodzicom i dziadkom

Codzienną modlitwą mówię im „dziękuję” za to, że byli w moim życiu, i za to, że z wielką wiarą odchodzili na spotkanie z Panem Bogiem.

Przyjaciołom

Za wspólną podróż przez życie, spotkania o poranku i razem wypite kawy, ale też za to, że kiedy trzeba mówią prawdę prosto w oczy.

Przypadkowo napotkanym ludziom

Za to, że uśmiechną się czasem, ustąpią miejsca w autobusie, cierpliwie powtórzą to i owo, jeśli czegoś nie dosłyszę…

Ludzie, którzy potrafią być wdzięczni są szczęśliwi, a praktykowanie wdzięczności uszlachetnia serce, dlatego warto o tym pamiętać nie tylko 2 czerwca 

 

Przygody Babci Anieli i jej wnuczki Eweliny oraz innych bywalców domku na drzewie możecie śledzić w każdą niedzielę w TVP ABC o 9:30, a także na VOD.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..