nasze media MGN 07/2024

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 23.05.2024 08:28

Już jest czerwcowy "Mały Gość"

W środku niespodzianka - emblemat do powieszenia w oknie na Boże Ciało.

W czerwcowym numerze "Małego Gościa" piszemy o cudzie Eucharystii i o cudach eucharystycznych. Przypominamy miejsca na świecie i w Polsce, gdzie konsekrowane Hostie zamieniły się w prawdziwe ciało, a wino w krew.

O Mszy rozmawiamy z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem. - Co Ksiądz myśli, kiedy wypowiada słowa "To jest moje Ciało..."? - zapytaliśmy go.

- Jak patrzę na Ciało Chrystusa, czy kielich, to wiem, że On tu jest. Nie potrzebuję innych dowodów. Przez wypowiadane słowa przenoszę się również do tego, co działo się podczas Ostatniej Wieczerzy czy na Golgocie. Nie analizuję tego jakoś intelektualnie. Po prostu mam pewność: wiem, że tu jesteś. I wiem, że to, co stało się dwa tysiące lat temu, dzieje się cały czas - odpowiedział.

Ksiądz Wojtek powiedział nam także, dlaczego nie modlił się o swoje powołanie i czy jako dziecko lubił chodzić do kościoła.

Nasz redakcyjny kolega Adam Śliwa oddał krew i napisał, dlaczego warto iść w jego ślady. W tym numerze rozmawiamy także z kardiologiem, który tłumaczy, jak działa serce i dlaczego u jednych dzieci starzeje się szybciej, a u innych wolniej.

Wszystkie dzieci w sobotę 1 czerwca zapraszamy do Zakopanego, a dokładnie na Krzeptówki, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Tam odbędzie się specjalne nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, o które w Fatimie prosiła Maryja.

Więcej w "Małym Gościu Niedzielnym". Zapraszamy do lektury!

W najnowszym "Małym Gościu"
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..