nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

Gabriela Szulik

dodane 31.01.2024 17:04

Zaproszenie na ferie

Ruchomy Teatr XXI wieku dla Dzieci zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej

- Nie było grupy, w której dzieci nie oglądałyby naszego spektaklu z wypiekami na twarzy i otwartą buzią – przyznaje Tomek Sadowski, przewodnik Centrum Opatrzności Bożej.

W podziemiach wilanowskiego sanktuarium teatr działa już od prawie 10 lat. Jaki jest jego fenomen? Można sprawdzić podczas tegorocznych ferii. 3 niezależne sceny obrotowe, 200 lalek i 24 odsłony, w których ukazano ponadtysiącletnią historię Polski i rolę Opatrzności Bożej w dziejach naszego narodu. 50 lalek jest ruchomych. Porusza je 60 silników przygotowanych przez specjalistów z ABM Space Education, twórcy projektu łazików wykorzystywanych przy eksploracji Marsa.

W spektaklu wykorzystano nowoczesną technologię, polegającą na synchronizacji obrotów walca, sterowania muzyką, światłem i animacją.

Spektakl składa się z trzech części. Opowieść o historii Polski prowadzi młodych widzów od Chrztu Mieszka I poprzez zrywy niepodległościowe narodu polskiego aż do najnowszej historii Polski. Widz spotka Mieszka I, Jadwigę i Jagiełłę, króla Stanisława Poniatowskiego, Józefa Piłsudskiego, ks. Ignacego Skorupkę, św. Faustynę, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, św. Maksymiliana Kolbego, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Sceny pokazują uwięzienie prymasa Wyszyńskiego, wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i jego homilię na pl. Zwycięstwa w Warszawie, męczeństwo ks. Popiełuszki i wybory w 1989 r.

– Najstraszniejszy był ten czerwony smok! – mówi z przejęciem 6-letni Tomek. – I robaki, które wystawiały głowy z owoców. One miały nawet wielkie ostre zęby i rogi – dopowiada Hania. – A mnie najbardziej podobało się, jak Pan Bóg stwarzał świat, planety, zwierzęta, kwiaty… - przypomina sobie Zosia. – Chciałabym, żeby taki teatrzyk zobaczył mój brat. Na pewno by się mu podobało, bo byli rycerze, królowie, armaty, stare budowle – mówi 10-letnia Patrycja.

 

Ruchomy Teatr XXI wieku dla Dzieci zaprasza w ferie i dzieci, i dorosłych. Warto wcześniej zarezerwować wizytę pod nr telefonu: 883-343-040 

lub pisząc maila: t.sadowski@centrumopatrznosci.pl

W okresie ferii szkolnych teatr zaprasza: 

- widzów indywidualnych w dni powszednie o godz. 12.00, w niedzielę o godz. 12.15

- grupy zorganizowane (od 10 do 25 osób) w dni powszednie w godz. 10.00–17.00, a w niedzielę w godz. 13.00 do 17.00. Wejścia o każdej pełnej godzinie.

Ceny biletów:

- ulgowy dla dziecka – 4 zł

- normalny dla osoby dorosłej – 6 zł

- rodzinny – 10 zł

- grupowy (do 25 os.) – 50 zł

Więcej szczegółów: https://dladzieci.centrumopatrznosci.pl/

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..