nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

pap/as

|

PAP

dodane 07.12.2023 15:59

Liga robotów

To projekt promujący robotykę i nowoczesne technologie wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych

„Liga Robotów” to projekt realizowany w ramach rządowego programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości. Inicjatywę realizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami.

W listopadzie i grudniu br. odbyło się 7 turniejów regionalnych, podczas których drużyny szkolne próbowały swoich sił w trzech głównych kategoriach: przejazd robota – robot skonstruowany przez drużynę wykonuje różnego rodzaju misje na specjalnie przygotowanej arenie; projekt badawczy – opracowanie przez drużynę rozwiązania problemu przedstawionego w regulaminie gry na dany sezon; projekt robota – zaprezentowanie przez drużynę procesu powstawania ich robota.

Jak podało Ministerstwo Edukacji, ogólnopolskim finale wezmą udział 33 drużyny, które zdobyły największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej. Na PGE Narodowym uczestnicy zmierzą się w 3 kategoriach: Wyścig, Programowanie, Zadanie praktyczne. Dodatkowo, dla uczestników finału organizatorzy przygotowali kilka nowych rodzajów rozgrywek. Ich wyniki nie będą uwzględniane w klasyfikacji ogólnej, ale mogą stanowić świetną okazję do przetestowania swojego robota.

Podczas wydarzenia członkowie drużyn będą mogli wziąć udział w warsztatach realizowanych przez edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, w tym z wirtualną rzeczywistością, i spróbować swoich sił podczas kreatywnych warsztatów z długopisami 3D. Zapoznają się również m.in. z budową drukarki 3D oraz typami materiałów i możliwościami projektowania. Będą mogli obserwować proces wydruku, a także doświadczyć wirtualnej rzeczywistości na dostępnych stanowiskach gamingowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..