nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

Gabriela Szulik

dodane 30.10.2023 13:48

Wylosuj duszę z czyśćca

Pomóż tym, którzy sami pomóc sobie już nie mogą. czystyczysciec.pl – to druga taka akcja.

Każdy kto chce pomóc duszom czyśćcowym, na stronie czystyczysciec.pl losuje świętego, by razem z nim przez najbliższy miesiąc modlić się za zmarłych.

Podczas listopadowych odwiedzin grobów myślimy też o swoim odejściu z tego świata i  swoich bliskich. I wtedy pojawia się też pytanie: co będzie dalej?

Niektórzy z wielkich świętych żyjąc na ziemi otrzymali łaskę widzenia tego, co może wydarzyć się po śmierci. Do niektórych przychodziły nawet dusze cierpiące w czyśćcu prosząc o pomoc, m.in. do św. Ojca Pio czy do św. Gertrudy, która po tym jak spotkała zmarłego zakonnika – brata Hermana – codziennie ofiarowywała Eucharystię i nabożeństwo do Niepokalanej Maryi Panny. Św. Stanisław Papczyński natomiast spotkał dusze zmarłych na polu bitwy żołnierzy.

Księża Marianie, którzy w swoim charyzmacie, czyli powołaniu, mają modlitwę za dusze przebywające w czyśćcu uruchomili specjalną stronę czystyczysciec.pl Zakonnicy chcą zachęcić zwłaszcza młodych do zainteresowania się tematem czyśćca i tego, w jakim sposób można pomóc duszom tam się znajdującym.

Chodzi o to, by wylosować na miesiąc listopad konkretnego świętego, do którego będzie przyporządkowana określona grupa dusz czyśćcowych. Na przykład:

- ze św. Ignacym Loyolą będziemy modlić się w listopadzie za zmarłych żołnierzy

- ze św. Janem Marią Vianney’em za zmarłych proboszczów

- ze św. Iwo za zmarłych prawników

- ze św. Rafałem Archaniołem za zmarłych podróżników.

W zeszłym roku do akcji Czysty Czyściec włączyło się ponad 35 tysięcy ludzi. W tym roku akcja dopiero co wystartowała a już ponad 6 tysięcy ludzi zgłosiło chęć pomocy duszom czyśćcowym.

Pomóż tym, którzy sami sobie pomóc już nie mogą: czystyczysciec.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..