nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

PAP/aś

dodane 10.10.2022 12:01

Zagramy z Czechami, Albanią, Wyspami Owczymi i Mołdawią

Te kraje razem z Polską trafiły do grupy E eliminacji mistrzostw Europy, które w 2024 roku odbędą się w Niemczech.

Biało-czerwoni, dzięki wrześniowemu zwycięstwu 1:0 nad Walią i korzystnym wynikom w innych grupach najwyższej dywizji, znajdowali się w pierwszym koszyku.

W opinii kibiców w internecie dość często pojawia się zdanie, że dostaliśmy najłatwiejszą grupę w historii polskiego futbolu.

W eliminacjach ME wystąpią 53 drużyny, podzielone na 10 grup - siedem z pięcioma zespołami i trzy z sześcioma. Niemcy, jako gospodarz turnieju, nie wystąpią w kwalifikacjach. Nie zagra także Rosja, wykluczona z powodu inwazji na Ukrainę.

Dwie najlepsze drużyny z każdej z 10 grup awansują do turnieju finałowego (14 czerwca - 14 lipca 2024), a pozostałych trzech finalistów wyłonią baraże spośród najlepszych zespołów Ligi Narodów, które nie wywalczyły tego awansu.

Wszystkie mecze eliminacji Euro 2024 odbędą się w przyszłym roku: w marcu, czerwcu, wrześniu, październiku i listopadzie.

Turniej finałowy rozpocznie się 14 czerwca 2024 i potrwa miesiąc. Spotkania odbędą się w dziesięciu niemieckich miastach: Berlinie, Kolonii, Dortmundzie, Duesseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..