nasze media Mały Gość 06/2024

Gabriela Szulik

dodane 10.07.2022 17:48

Zaczęło się

Parafiadowy znicz 33 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży zapłonął

Od 10-15 lipca pod hasłem "Blisko Ciebie" po raz 33 odbywa się Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży, święto sportu, kultury i wiary. W tym roku swój udział zgłosiły 33 reprezentacje szkół, parafii i klubów sportowych. 24 grupy z Polski i 9 grup z zagranicy, które rywalizować będą w Warszawie, na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Reprezentacja, to 5 do 15 uczestników z roczników 2003-2012 wraz z opiekunami

Parafiada to wyzwania, rywalizacja, ale i formacja. To czas na rozwój fizyczny, intelektualny i duchowy. „Chcemy przez nasze serce kształcić cnotami, umysł – naukami, a ciało – ćwiczeniami” – powiedział na rozpoczęcie o. Tomasz Olczak SP, Dyrektor 33. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. „Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary, więc każdy z Was może wybrać jakiś sposób przeżywania parafiadowej radości odpowiedni dla siebie. Sportowcy być może wybiorą: hurraaa, goool, jest – udało się! Występującym na scenie wystarczą przedłużające się oklaski publiczności. Dla wierzących bardzo ważne jest życzliwe pozdrowienie: szczęść Boże!” – mówił ojciec Olczak.

Twórcą ruchu parafiadowego, który rzeźbi umysł, serce i ciało był o. Józef Jońca, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, podczas katastrowy samolotu lecącego na uroczystości rocznicowe do Katynia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..