nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 11.01.2022 09:32

Olimpiada tuż tuż

Już 4 lutego rozpoczną się zimowe zmagania najlepszych sportowców świata.

W Pekinie trwają ostatnie przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Potrwają od piątku 4 lutego do niedzieli 20 lutego. To już XXIV zimowe igrzyska.

Pekin jest pierwszym miastem w historii które będzie gospodarzem zarówno letnich (w 2008 roku) jak i zimowych igrzysk. Rywalem do organizacji olimpiady były Ałmaty w Kazachstanie co przy obecnej sytuacji w tym kraju byłoby delikatnie mówiąc problematyczne. O zorganizowaniu tej olimpiady myślał także Kraków, ale w referendum większość mieszkańców była przeciwna temu pomysłowi.

W programie Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 znajdzie się 7 sportów, 15 dyscyplin i 109 konkurencji. Zmagania zostaną rozegrane w trzech rejonach: w Pekinie sportowcy będą rywalizować w curlingu, hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym i szybkim oraz short-tracku i big air – snowboard i narty, w regionie Yanqing odbędą się zawody bobslejowe, saneczkarstwo, skeleton i narciarstwo alpejskie, a w regionie Zhangjiakou sportowcy powalczą w snowboardzie, narciarstwie dowolnym, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, skokach narciarskich oraz biathlonie.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..