nasze media Mały Gość 06/2024

PAP/Gabriela Szulik

dodane 16.07.2021 21:45

Najdroższe frytki świata

Kosztują 200 dolarów i można je na kryształowym talerzu zjeść w Nowym Jorku

Danie serwowane przez restaurację Serendipity3 ustanowiło rekord Guinnesa. To najdroższe frytki w historii. To nie pierwszy rekord pobity przez ten lokal. Do frytek można jeszcze zamówić najdroższy na świecie koktajl mleczny.

Szefowie kuchni restauracyjnej opisują swoje danie jako „Creme de la creme” wśród frytek. Planowanie tak niecodziennej porcji frytek zajęło im trzy miesiące.

Frytki zrobione z ziemniaków Chipperbeck najpierw blanszują w szampanie i ekskluzywnym occie winnym, potem trzy razy smażą w czystym gęsim tłuszczu z południowo-zachodniej Francji. Po usmażeniu przyprawiają frytki solą truflową Guerande i delikatnie kropią oliwą truflową Urbani. Potem posypują tartym serem pecorino tartufello wytwarzanym z mleka owiec wypasanych na bogatych w glinę wzgórzach włoskiego regionu Crete Senesi.

Na koniec okraszają frytki czarnymi letnimi truflami z Umbrii we Włoszech i podają na kryształowym talerzu. Ostatni akcent to posypywanie frytek 23-karatowym jadalnym złotem i kropienie sosem Mornay.

Szefowie kuchni przygotowują danie wyłącznie na specjalne zamówienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..