nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Gabriela Szulik

dodane 25.03.2021 11:10

Gdzie jest? W kościołach, w kioskach...

Szukajcie, bo trzeba obudzić życie. Małe ziarenko – wielka sprawa. Wielkanocny owies w Małym Gościu

Pan Jezus w przypowieści o siewcy mówił o ziarnie, które spadało w różne miejsca. I jedne wydziobały ptaki. Inne wpadło między skały, jeszcze inne między ciernie, które je zagłuszyły. A jedno ziarno wpadło do żyznej ziemi i wydało plon – wyrosło z niego piękne zboże. W przypowieści o ziarnku gorczycy Pan Jezus zwrócił uwagę, że było ono najmniejsze ze wszystkich nasion, a wyrosło na ogromne drzewo. Tak wielkie, że ptaki zakładały gniazda w jego gałęziach.  

W „Małym Gościu”, w kwietniowym jest ziarno, ziarno owsa, które kiedyś częściej niż znaną rzeżuchę wysiewano przed Wielkanocą. Ale ziarno nie może zostać w „Małym Gościu”. Trzeba w tym małych ziarenkach owsa obudzić życie. I to nie można zwlekać ani chwili, bo czas do Wielkanocy jest krótki. Trzeba się bardzo starać, podlewać ogrzewać, by ziarenka wykiełkowały i pokazały zielone liście.

Jak to zrobić? Krok po kroku – wszystko wyjaśnione jest w „Małym Gościu”.

W zielonym owsie można postawić baranka wielkanocnego, zrobić zdjęcie i przysłać do nas na adres redakcja@malygosc.pl Wszystkie na naszej stronie pokażemy innym.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione