nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 17.12.2020 11:10

Świąteczny "Mały Gość" się poleca

W środku stajenka do samodzielnego złożenia i kod do pobrania filmu "Największy z cudów".

Ten animowany meksykański film może zmienić nasze myślenie o Eucharystii. Pokazuje, że podczas każdej Mszy razem z nami modlą się Aniołowie Stróżowie, Maryja, i inni święci (także z naszych rodzin), i zmarli, którzy są w czyśćcu.

Film przypomina też, że diabeł istnieje naprawdę i zrobi wszystko (nawet w kościele), żeby odciągnąć nas od Boga. Pamiętać trzeba jednak, że walka dobra ze złem, dzięki śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, już dawno jest wygrana. I zwycięstwo zawsze jest po stronie Boga!

W styczniowym "Małym Gościu" znajdziecie też stajenkę do samodzielnego złożenia - mamy nadzieję, że efekt końcowy waszej pracy was zadowoli :)

Świąteczny "Mały Gość" się poleca

 

Świąteczny "Mały Gość" się poleca

W tym numerze rozmawiamy też z bratem Jordanem Gazdą, polskim franciszkaninem, który na co dzień mieszka w Betlejem. Mówi nam, jak dziś wygląda Ziemia Święta i przenosi do czasów kiedy urodził się tam Pan Jezus.

Dzięki mikrobiolog, pani dr n. med. Magdalenie Kawalec-Segond, piszemy o szczepionkach na koronawirusa. Szczepionka udaje zakażenie. Dzięki temu układ odpornościowy organizmu człowieka ma czas na rozpoznanie wroga i wyprodukowanie przeciwciał, zanim pojawi się u jego wrót prawdziwy wirusowy nieprzyjaciel. Dzięki tzw. pamięci immunologicznej, gdy zaatakuje prawdziwy wirus, organizm wie, jak walczyć z intruzem. Zdusi go, zanim choroba zdąży się rozwinąć.

W tym numerze znajdziecie również artykuł o dwóch ciekawych odkryciach: w Pompejach i w Egipcie, rozmowę z Sonią Rudolf, finalistką "MasterChefa Juniora" oraz tekst o ministrantach z USA.

Zapraszamy do lektury!

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..