nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Magdalena Dobrzyniak

dodane 10.07.2020 07:41

Złap się wolności! Niebawem kapucyńskie spotkanie młodych

Nie w Wołczynie, ale w Krakowie i kilku innych miastach Polski odbędzie się tegoroczne spotkanie młodych, organizowane przez braci kapucynów.

Tegoroczne Spotkanie Młodych, organizowane przez Krakowską Prowincję Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, potrwa od 13 do 16 lipca i wyjątkowo nie będzie miało formy spotkania stacjonarnego w Wołczynie, lecz przebiegać będzie wirtualnie.

Jest to już 26. edycja Spotkania Młodych, które tym razem, pod hasłem: "Złap się wolności", poświęcone będzie tematyce wolności człowieka. Choć znaczna część wydarzeń będzie transmitowana przez internet z Krakowa, z odpowiednio przygotowanej sali konferencyjnej, to jednak młodzi ludzie z kilku innych miast będą mogli uczestniczyć w niektórych nabożeństwach lokalnie na żywo.

Małe spotkania wołczyńskie odbędą się więc również w Pile, Nowej Soli, Wrocławiu, Bytomiu, Tenczynie, Kielcach, Krośnie, Sędziszowie Małopolskim, Zagórzu, Stalowej Woli i Terliczce. Jak poinformował br. Piotr Kowalski OFMCap, w tych miejscowościach odbywać się będą spotkania w grupach i atrakcje przygotowane przez organizatorów. Tam również młodzież będzie brała udział w charakterystycznych dla Wołczyna nabożeństwach. Aby zbudować więzi między poszczególnymi miejscami, bracia kapucyni przygotowali i przesłali młodym pakiety z gadżetami.

- 670 pakietów wysłaliśmy do naszych wszystkich placówek, 127 osób zamówiło pakiety do domów, aby łączyć się z nami za pośrednictwem transmisji online - dodaje Patrycja Spórna z Wołczyna.

W części spotkanie będzie miało formę interaktywną, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zadawać online pytania zaproszonym gościom. Młodzi spotkają się z Michałem "Pax" Bukowskim, Szymonem Reichem, Grzegorzem Czerwickim i Jackiem Pulikowskim.

Stałymi i niezmiennymi elementami dla wszystkich dni są konferencja oraz nabożeństwo (online lub na żywo). Dynamika Spotkania Młodych w Wołczynie przewiduje tradycyjnie dwa punkty kulminacyjne, których i tym razem nie zabraknie. To środowe nabożeństwo pokutne oraz czwartkowa Eucharystia.

Transmisja będzie odbywała się każdego dnia w godz. 19-22 przez platformę YouTube (na kanale "Dobre Media Nowej Ewangelizacji"), a także przez profile Spotkania Młodych na Instagramie i Facebooku.

Bracia kapucyni organizują Spotkania Młodych w Wołczynie od 26 lat. W spotkaniu uczestniczy co roku kilkaset osób z całej Polski. Przez 5 dni mogą pogłębiać swoją wiarę w duchu franciszkańskiej prostoty i radości, a także atrakcyjnie spędzić czas, m.in. poprzez słuchanie ciekawych wykładów i bawiąc się na koncertach. Organizatorami spotkania są bracia kapucyni prowincji krakowskiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wolczyn.kapucyni.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione