nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 19.06.2020 10:10

Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi!

W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jest ona związana z objawieniami Pana Jezusa siostrze Małgorzacie Marii Alacoque. 16 czerwca 1675 roku powiedział On do niej tak:

Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto - szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego Strumienie Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali.

Święto dla całego Kościoła w 1856 roku wprowadził papież Pius IX. On również 31 grudnia 1899 r. oddał Sercu Jezusowemu w opiekę cały Kościół i rodzaj ludzki. 

Z inicjatywy Jana Pawła II uroczystość obchodzona jest także jako dzień modlitw o świętość kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione