nasze media MGN 07/2024

Gabriela Szulik

dodane 24.05.2020 22:14

III obraz – Mentorella (Włochy)

Kardynał i papież u Matki Bożej Łaskawej

 

Zaledwie 50 kilometrów od Rzymu, w górach Prenestyńskich, na skale wznosi się Mentorella – jedno z najstarszych sanktuariów maryjnych Włoch. Tu lubił przyjeżdżać kardynał Karol Wojtyła, kiedy tylko przebywał w Rzymie. Czasem nawet pieszo wspinał się do sanktuarium, by w ciszy, wokół gór, z dala od gwaru miejskiego spotkać się z Matką Bożą Łaskawą.

Maryja w Mentorella trzyma na kolanach Dzieciątko, a Ono spogląda na Nią i obejmuje za szyję.

Kiedy kardynał Wojtyła został papieżem, już w trzynastym dniu po wyborze, 29 października 1978 r. w swoją pierwszą podróż poza Rzym wybrał się właśnie do Mentorelli. „Jest to miejsce, gdzie człowiek szczególnie otwiera się wobec Boga. Miejsce, gdzie z dala od wszystkiego, a jednocześnie blisko przyrody, rozmawia się poufnie z samym Bogiem” – powiedział wtedy zebranym przed sanktuarium. Potem papież Jan Paweł II jeszcze siedem razy odwiedzał to sanktuarium. Ostatni raz w lutym 2000 roku. Zawsze prywatnie. Tam modlił się i odpoczywał.

Mentorella jest jednym z najstarszych sanktuariów maryjnych we Włoszech.

 

W tym tygodniu składaliście obraz z tego włoskiego sanktuarium.

Jutro podamy, kto jest będzie przez pół roku otrzymywał „Małego Gościa".

Od jutra też rozpoczynamy czwarty, ostatni już etap zabawy. Na naszej stronie internetowej pojawi się pierwsza część czwartego obrazu.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..