nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 17.05.2020 17:47

II obraz – Kalwaria Zebrzydowska

Karol Wojtyła razem z tatą i bratem u Matki Boskiej Płaczącej

W Kalwarii Zebrzydowskiej na południu Polski jest sanktuarium, a w nim obraz, na którym Maryja przytula do swej twarzy pucołowate Dzieciątko. Nazywana jest Matką Boską Płaczącą. Z pobliskich Wadowic, często, już jako mały chłopiec, przychodził tam Karol Wojtyła. Kiedy zmarła mu mama, tata wziął małego Lolka i starszego Edmunda, zaprowadził przed obraz Maryi i powiedział: „Teraz Ona będzie waszą mamą”.

Karol Wojtyła, jako papież Jan Paweł II, był w Kalwarii Zebrzydowskiej dwa razy. Wspominał wtedy, że każdego roku przyjeżdżał tu 15 sierpnia na uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej, a jeszcze częściej przyjeżdżał do Kalwarii sam, kiedy nikt nie wiedział. Wędrował wtedy po kalwaryjskich dróżkach i polecał Jezusowi i Maryi wszystkie trudne sprawy.

„Nie wiem po prostu, jak dziękować Bożej Opatrzności za to, że dane mi jest jeszcze raz nawiedzić to miejsce – mówił Jan Paweł II 7 czerwca 1979 r. w czasie swej I pielgrzymki do ojczyzny. – Przychodziłem tu jako kapłan. Szczególnie często nawiedzałem sanktuarium kalwaryjskie jako arcybiskup krakowski i kardynał”.

 

Ten obraz podzielony na sześć kawałków dostaliście w tym tygodniu. Części obrazu, podobnie jak tydzień temu, należy przykleić na kartkę formatu A4, pokolorować, zrobić zdjęcie i wysłać na nasz adres: redakcja@malygosc.pl

Jutro podamy, kto jest szczęśliwym posiadaczem półrocznej prenumeraty "Małego Gościa". Prenumeratę otrzymuje się tylko raz, ale do zabawy zachęcamy, oczywiście przez cały miesiąc, bo tylko wtedy poznacie wszystkie wizerunki Matki Bożej bliskie sercu św. Jana Pawła II

Od jutra też rozpoczynamy trzeci etap zabawy, czyli na naszej stronie internetowej pojawi się pierwsza część trzeciego obrazu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..