nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Gabriela Szulik

dodane 10.05.2020 12:57

I obraz - Wadowice

Modlitwa Karola Wojtyły przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W Wadowicach, w rodzinnej parafii Jana Pawła II pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w bocznej nawie znajduje się kaplica, zwana czasem świętokrzyską. Tu przed wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlą się bardzo często uczniowie wadowickich szkół. Wśród nich był też kiedyś Karol Wojtyła. Przed tym obrazem modlił się jako uczeń, jako ministrant, a potem również jako ksiądz, biskup, kardynał i trzy razy jako papież.

– Jak za dawnych lat, kieruję swe kroki do świętokrzyskiej kaplicy, aby na nowo spojrzeć w oblicze Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej wadowickim obrazie – mówił papież w 1999 roku.

Jan Paweł II bardzo chciał, by obraz Matki Bożej był ukoronowany. I stało się to 16 czerwca 1999 roku, gdy po raz trzeci i ostatni przyjechał do Wadowic jako papież. Korony na skroniach Jezusa i Maryi są darem mieszkańców Wadowic i okolicy. Wykonano je z obrączek, pierścionków, kolczyków, naszyjników i łańcuszków.

Pamiątką koronacji jest złoty różaniec ofiarowany przez Ojca Świętego. Powieszono go po lewej stronie cudownego obrazu. W kaplicy znajduje się też złoty różaniec podarowany przez Jana Pawła II.

Ten obraz podzielony na sześć kawałków dostaliście w tym tygodniu. Części obrazu należy przykleić na kartkę formatu A4, pokolorować, zrobić zdjęcie i wysłać na nasz adres: redakcja@malygosc.pl

Jutro podamy, kto jest szczęśliwym posiadaczem półrocznej prenumeraty "Małego Gościa".

Od jutra też rozpoczynamy drugi etap zabawy, czyli na naszej stronie internetowej pojawi się się pierwsza część drugiego obrazu, który był bliski św. Janowi Pawłowi II

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..