nasze media MGN 07/2024

jj /episkopat.pl

dodane 29.04.2020 09:33

3 maja zawierzymy Polskę Jezusowi i Maryi

Specjalnej modlitwie na Jasnej Górze przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu w trudnym czasie epidemii zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej.

"Wraz z Maryją, Bogurodzicą Dziewicą, Królową Polski i Świętymi Patronami, błagamy o ratunek dla naszej Ojczyzny w jej dzisiejszym trudnym doświadczeniu. (…) Dzisiaj zawierzamy Tobie naszą Ojczyznę i Naród, wszystkich Polaków żyjących w Ojczyźnie i na obczyźnie. Tobie zawierzamy całe nasze życie, wszystkie nasze radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość" - czytamy w Akcie Zawierzenia.

Także inne kraje w czasie koronawirusa postanowiły oddać się w opiekę Matki Bożej. Zrobiły to m.in. Anglia, Walia, Portugalia, Hiszpania i Austria. 1 maja Maryi swój kraj zawierzą biskupi Włoch.

Na Jasnej Górze biskupi modlili m.in. w obliczu zagrożenia inwazją bolszewicką w 1920 roku, po  II wojnie światowej w 1946 roku w obliczu zagrożenia komunizmem, w 300. rocznicę ślubów lwowskich w 1956 roku oraz 10 lat później w 1966 roku.

W 1979 roku Jan Paweł II, podczas swojej pierwszej podróży apostolskiej do ojczyzny, zawierzył Kościół w Polsce Pani Jasnogórskiej. 3 maja 2016 roku, z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, Przewodniczący Episkopatu dokonał Nowego Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..