nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

jj /KEP

dodane 24.03.2020 10:30

25 marca: modlitwa o ustanie koronawirusa

Za papieżem Franciszkiem o modlitwę prosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wspólna modlitwa o ustanie epidemii, za chorych, służby medyczne i zmarłych ma odbyć się w środę 25 marca o 12.00.

„Serdecznie proszę, aby (...) we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo (...). Proszę również, aby tego dnia, o 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony” - napisał w komunikacie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

 Tego dnia można odmówić też taką modlitwę, o którą prosi kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

25 marca to uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona także jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia wiele osób rozpoczyna duchową adopcję dziecka poczętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione