nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 18.02.2020 09:40

Chłopaki z Katowic-Bogucic wypuścili kolejną przeróbkę

To parodia piosenki Zenka Martyniuka "Akcent - Przekorny los".

Ta przeróbka Ministranckiej Wytwórni Muzycznej przypomina o tym, jak przekorny bywa ministrancki los. "Nieraz złośliwy budzik sprawi, że zaśpimy na poranną służbę i Farorz wyjdzie sam do Ołtarza..." - piszą w opisie swojej piosenki na kanale YT (wyjaśnienie dla tych spoza Górnego Śląska: "farorz" to proboszcz).

Ministranci z Katowic-Bogucic śpiewają również o tym, jak wiele radości daje im codzienna służba przy ołtarzu. Zresztą, posłuchajcie sami:

MWM - MINISTRANCKI LOS (PARODIA AKCENT - LOS PRZEKORNY)
MWM - Ministrancka Wytwórnia Muzyczna

Służba przynosi też  zabawne wspomnienia. -  Kiedyś był u nas biskup. Podczas liturgii jeden z młodszych ministrantów miał ampułki. Niestety pomylił wodę z winem… - mówili nam ministranci z Bogucic. - Od zawsze mam w sobie dużą determinację - przyznał Adrian. - Pamiętam, jak w gimnazjum ze skręconą nogą poszedłem na kolędę do 10-piętrowego bloku. Dopiero po kolędzie pojechałem na izbę przyjęć!

Przypominamy całość naszej rozmowy z muzycznymi ministrantami:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione