nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 14.02.2020 10:00

Zakochanie a miłość

Jak odróżnić jedno od drugiego?

Jaka jest różnica między zauroczeniem a miłością? Czym jest to pierwsze, a czym to drugie - jak to się objawia? Jak się zachowuje osoba w zauroczeniu, a jak w miłości? Ktoś mi powiedział, że zakochanie to jeszcze nie miłość, nie rozumiem tego.

- Nastolatka

Zauroczenie to po prostu zainteresowanie chłopakiem, fascynacja, to tak zwane podobanie. Czasami ktoś jest zauroczony kimś, kto jest bardzo urodziwy, serdeczny, koleżeński. Ale po bliższym poznaniu zauroczenie pryska jak bańka mydlana. Zauroczenie to sygnał organizmu, by na kogoś zwrócić uwagę. Może to być kompletna pomyłka i szybko to uczucie mija.

Osoba zauroczona myśli głównie o sobie - chce tej drugiej osoby dla siebie,chce zaspokojenia swoich potrzeb. Zauroczenie - zakochanie - miłość występują w tej kolejności. W zauroczeniu nie znamy jeszcze tej drugiej osoby, tylko się nam ona podoba i dążymy do poznania. Gdy jesteśmy zakochani, to nadal myślimy o sobie, by się z tą drugą osobą spotykać, by nam oddawała uczucie, by chciała tego samego co my, by była spełnieniem naszych marzeń.

Prawdziwa miłość nie myśli o sobie. Chce dobra tej drugiej osoby. PRAWDZIWA MIŁOŚĆ jest zbliżona do ideału, o którym pisał św. Paweł - że nie myśli o sobie, jest cierpliwa, nieustająca, nie robi nic na pokaz, nie ma w niej żadnego bezwstydu, wiele przebacza. Zauroczenie pojawia się i znika. Zakochanie trwa dłużej, ale też mija. Prawdziwa miłość nigdy się nie kończy. Czasami widzimy jak dużo przebaczają sobie małżeństwa, po jakich wielkich awanturach, krzywdach potrafią dalej ze sobą być.

Miłość nie jest po ludzku logiczna. Zawsze człowieka uskrzydla, sprawia, że staje się on lepszy. Bóg jest Miłością, dlatego człowiek tak bardzo tej miłości szuka, dlatego chce kochać i być kochanym i dlatego nie ma sensu przed Miłością uciekać. Zauroczenie trwa czasami kilka tygodni, miesięcy. Zakochanie trwa nawet kilka lat, nawet do dwóch. Miłość nie powinna mieć końca.

- Iza Paszkowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • aj waj
  16.02.2020 21:25
  pomiędzy zauroczeniem a miłością jest jeszcze zakochanie, oczarowanie i uwiedzenie. Zakochanie jest wstępem do miłości głębokiej , nie ma miłość bez etapu zakochania. Te zakochanie to fascynacja z zaślepieniem i falą hormonów, to trzęsienie ziemi w uczuciach, umyśle i patrzenie na siebie , to najpiękniejsze chwile w życiu. To szczęście tu na ziemi, które trwa krótko (kilkanaście miesięcy) lecz jest niezbędnym etapem do dojrzałej miłości, w zakochanie zmienia się stosunek do życia. Wzrasta odpowiedzialność i podświadomie chce się założyć rodzinę.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione