nasze media MGN 07/2024

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 07.02.2020 13:10

Za 100 dni urodziny świętego papieża

Jego setne urodziny Polacy świętować będą w Rzymie z papieżem Franciszkiem.

Sejm w Polsce rok 2020 ustanowił Rokiem Świętego Jana Pawła II.  Z okazji jego 100. rocznicy urodzin odbędzie się też narodowa pielgrzymka Polaków do Rzymu.

"Zachęcam diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu. Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka" - zaprasza na nią abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

On także w ubiegłym roku zwrócił się do papieża Franciszka z prośbą o ogłoszenie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i współpatronem Europy. 

Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach, zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. A poniżej parę słów, które kiedyś skierował do dzieci, a więc także do czytelników "Małego Gościa".

Prawdą jest, że Pan Jezus oraz Jego Matka wybierają często właśnie dzieci, ażeby powierzać im sprawy wielkiej wagi dla życia Kościoła i ludzkości. Odkupiciel ludzkości niejako dzieli się z nimi troską o innych ludzi: o rodziców, o kolegów i koleżanki. Czeka bardzo na ich modlitwę. Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka! Staje się ona czasem wzorem dla dorosłych: modlić się z prostotą i całkowitą ufnością, to znaczy zwracać się do Boga tak, jak czynią to dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..