nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 25.12.2019 09:41

Będziesz miłował...

Jezus, który właśnie przyszedł na świat jest Miłością. O to kogo najbardziej kochają pytamy sportowca i prezentera.

Tomasz Zubilewicz,

dziennikarz i prezenter telewizyjny

Będziesz miłował...   Tomasz Zubilewicz Roman Koszowski /Foto Gość

Prośba skierowana do mnie, abym wypowiedział się w temacie: kogo najbardziej kocham skłoniła mnie do zadumy. Jak można mówić o miłości, skoro nie można jej zobaczyć, usłyszeć, dotknąć, zważyć albo zmierzyć? A przecież o miłości powstało tyle wierszy, piosenek, dzieł literackich. Temat miłości jest stale aktualny w dziejach ludzkości.

Ale na pewno można o kimś powiedzieć: o ten ma dużo w sobie miłości. No więc na podstawie czego wypowiadamy takie słowa? Czyny, czyny i jeszcze raz czyny. To one świadczą o człowieku, który kocha albo ma w sobie mało miłości. Przemyślałem swoje minione lata, inaczej kocham swoich rodziców, którzy dali mi życie, inaczej - swoją żonę, za którą jestem odpowiedzialny, abyśmy razem mogli znaleźć się w niebie. Jeszcze inaczej kocham dzieci i wnuki, gdzie trzeba tak dużo wyrozumienia w wychowaniu. Siebie też trzeba na swój sposób kochać i dbać o własny rozwój. 

Po to Pan Bóg dał nam rozum i ciało, abyśmy dbali o ich rozwój. Kogo zatem kocham najbardziej? Muszę jeszcze nad tym mocno się zastanowić. 

Zofia Klepacka,

mistrzyni świata w windserfingu

Będziesz miłował...   Zofia Klepacka Fryta73 / CC 2.0

– Najbardziej kocham moją rodzinę: dzieci, męża. Rodzina jest dla mnie bardzo ważna, uważam, że jest ona fundamentem naszego życia, na którym budujemy przyszłość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione