nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021
dodane 18.12.2019 10:00

Pawęzów (diecezja tarnowska)

Parafia Matki Bożej Królowej Świata.

Pozdrawiamy z Pawęzowa, z parafii Matki Bożej Królowej Świata w diecezji tarnowskiej, wszystkich uczestników rorat w całej Ojczyźnie. Co roku naszą adwentowa drogę przemierzamy z Małym Gościem Niedzielnym. W tym roku wydarzenia z życia Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego są przez nas przeżywane szczególnie.  Opowiada nam o nich ks. proboszcz Tadeusz.

W naszej parafii od bardzo wielu lat posługę pełni ks. kanonik Jan Bereś. Właściwie cała historia naszej wspólnoty jako parafii, związana jest z jego gorliwą duszpasterska posługą. Gdy na roratach wspominaliśmy urodziny Księdza Prymasa Wyszyńskiego, w naszej wspólnocie składaliśmy  modlitewne gratulacje i najlepsze życzenia dla ks. Kanonika Jana Beresia, który wtedy właśnie rozpoczął 90 rok życia.  

Co więcej, jest on dla nas żywym świadkiem tamtych lat zmagań Księdza Prymasa. Niesamowitym dla nas znakiem tamtych trudnych dni jest wspomnienie młodości kapłańskiej ks. kanonika, a najbardziej jego stwierdzenie, że wszyscy czterej jego proboszczowie w tamtym czasie prześladowań Kościoła cierpieli w więzieniach. Niech miłość i przebaczenie, które głosił Prymas Tysiąclecia i zawierzenie Matce Bożej będzie umocnieniem dla nas wszystkich i obroną! 

ks. Antoni Paś 

Pawęzów (diecezja tarnowska)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione