nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 25.11.2019 13:03

Gwiazdkopisanie - czas start!

Polskie Radio Dzieciom ogłasza kolejną odsłonę świątecznego konkursu literackiego dla rodzin.

Przepis na „Gwiazdkopisanie” jest prosty – wystarczy z pomocą najbliższych odnaleźć najpiękniejsze świąteczne wspomnienie i wspólnymi siłami przelać je na papier. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego.

Nagrody

Radosne kolędowanie, zapach cynamonu i pomarańczy lub wymarzony prezent pod choinką – konkurs „Gwiazdkopisanie” umożliwia podzielenie się m.in. takimi świątecznymi wspomnieniami stworzonymi w rodzinnej, domowej atmosferze.

Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie literackiej: poetyckiej, prozatorskiej lub komiksowej. Może to być: opowiadanie, list, kartka z pamiętnika lub wiersz.

Świąteczne prace ocenią: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke – popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Na autorów najciekawszych historii czekają cenne, rodzinne nagrody. Zwycięskie prace nagrodzone zostaną m.in. radioodbiornikami DAB+, Nintendo i zestawami gier. Ponadto prace wyróżnione w konkursie „Gwiazdkopisanie” zaprezentowane zostaną na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom w formie książki elektronicznej oraz w wybranych audycjach na antenie.

Jak wziąć udział w konkursie?

Elektroniczne wersje prac należy przesyłać do 8 grudnia na adres: gwiazdkopisanie@polskieradio.pl.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostaną w niedzielę 15 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-18.00), na stronie polskieradiodzieciom.pl i w mediach społecznościowych pod adresem: facebook.com/radiodzieciom.

Więcej informacji i regulamin konkursu: polskieradiodzieciom.pl oraz w serwisie specjalnym konkursu: gwiazdkopisanie.polskieradio.pl

Grzegorz Kasdepke: Najpiękniejsze prezenty to wspomnienia, które zostają w nas po każdych świętach
Polskie Radio

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..