nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Ewa Siwczyk

dodane 08.11.2019 14:50

Balony i hymn dla Niepodległej

Obchody Święta Niepodległości nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczniowie z Chorzowa.

W piątek 8 listopada już od 7.30 w szkole panował spory ruch. Dzieci rozkładały na stołach przysmaki i ciasta, które upiekły, by pomóc kolegom z Kenii.

W lutym uczniowie „Społecznej” razem z Kenijczykami wezmą udział w lekcjach języka angielskiego przez internet, ale najpierw chcieli zebrać pieniądze dla afrykańskiej szkoły.

- Obchody naszego Święta Niepodległości są do tego świetną okazją - mówi Majka Żółkiewska, nauczycielka historii i pomysłodawczyni akcji.

Uczniowie „Społecznej” spotkali się także podczas wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Każda klasa sama wybrała utwór. Nie zabrakło piosenek poważnych („Czerwonych maków na Monte Cassino”) i weselszych („Siekiera, motyka…”, „Pałacyk Michla”).

Najważniejszym punktem obchodów Święta Odzyskania Niepodległości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz udekorowanie terenu przy szkole biało-czerwonymi balonami.

Dwa z nich zostały wypuszczone w niebo, by przypominać Polakom o skomplikowanej, ale pięknej historii naszego kraju. Ciekawe, dokąd dolecą?

Balony i hymn dla Niepodległej   Dzieci śpiewały w szkole pieśni patriotyczne

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione