nasze media MGN 05/2024

Ewa Siwczyk

dodane 08.11.2019 14:50

Balony i hymn dla Niepodległej

Obchody Święta Niepodległości nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczniowie z Chorzowa.

W piątek 8 listopada już od 7.30 w szkole panował spory ruch. Dzieci rozkładały na stołach przysmaki i ciasta, które upiekły, by pomóc kolegom z Kenii.

W lutym uczniowie „Społecznej” razem z Kenijczykami wezmą udział w lekcjach języka angielskiego przez internet, ale najpierw chcieli zebrać pieniądze dla afrykańskiej szkoły.

- Obchody naszego Święta Niepodległości są do tego świetną okazją - mówi Majka Żółkiewska, nauczycielka historii i pomysłodawczyni akcji.

Uczniowie „Społecznej” spotkali się także podczas wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Każda klasa sama wybrała utwór. Nie zabrakło piosenek poważnych („Czerwonych maków na Monte Cassino”) i weselszych („Siekiera, motyka…”, „Pałacyk Michla”).

Najważniejszym punktem obchodów Święta Odzyskania Niepodległości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz udekorowanie terenu przy szkole biało-czerwonymi balonami.

Dwa z nich zostały wypuszczone w niebo, by przypominać Polakom o skomplikowanej, ale pięknej historii naszego kraju. Ciekawe, dokąd dolecą?

Balony i hymn dla Niepodległej   Dzieci śpiewały w szkole pieśni patriotyczne

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..