nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

jj /episkopat.pl

dodane 04.10.2019 13:30

Noś Odblaski!

Pod takim hasłem ruszyła 3. edycja akcji "Świeć Przykładem". Kolejny raz włączył się w nią Kościół katolicki.

- Bądź bezpieczny i dawaj przykład - mówił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, zachęcając wszystkich pieszych i rowerzystów do noszenia odblasków.

- Namawiamy, aby nosić odblaski nie tylko na terenie niezabudowanym, ale również zabudowanym - dodał mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Policjant podkreślił także, że noszenie odblasków (zwłaszcza jesienią) jest obowiązkiem prawnym i za ich brak grozi mandat.

"Świeć przykładem" to akcja informacyjno-edukacyjna Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Już po raz trzeci włącza się w nią Konferencja Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna.

Do noszenia odblasków o zmierzchu zachęcamy i my. Można skorzystać na przykład z tych, które parę lat temu zamieściliśmy w "Małym Gościu".

Noś Odblaski!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione