nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 04.10.2019 09:29

Kto ma dziś przyrodę albo geografię?

Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Franciszka, którego wspominamy 4 października.

Świętego Franciszka w naszym wrześniowym numerze nazwaliśmy patronem przydatnym na lekcjach przyrody i geografii. W piątek 4 października przypada jego wspomnienie. Przypominamy kim był ten niezwykły człowiek i dlaczego warto modlić się za jego wstawiennictwem.

Jezus poprosił św. Franciszka, by odbudował Kościół. Ten myślał, że chodzi o zrujnowany niewielki kościół w pobliżu Asyżu. Tymczasem Jezus wybrał Franciszka, by odnowił Kościół Chrystusowy, który w tamtym czasie (XII/XIII wiek) popadał w ruinę. Franciszek nad życie kochał Boga i wszystko, co Bóg stworzył. Z braci, którzy gromadzili się przy nim, powstał zakon franciszkanów, istniejący do dziś.

Dla Jezusa gotów był na wszystko. Nie bał się sułtanowi Egiptu powiedzieć, by porzucił nauki Mahometa i przyjął Jezusa. Dobrą Nowinę św. Franciszek głosił nawet… ptakom, które kochał ze względu na Boga Stworzyciela. A jedna z legend mówi, że w Gubbio „rozmawiał” z okrutnym wilkiem, przed którym drżeli wszyscy mieszkańcy miasteczka. Franciszek „wytłumaczył” zwierzęciu, że źle postępuje i nie powinien krzywdzić innych. I obiecał, że jeśli przestanie napadać na ludzi, do końca życia będzie miał co jeść. I tak wilk dzięki Franciszkowi stał się łagodny jak baranek.

Święty Franciszku, który w każdym stworzeniu widziałeś miłość Pana Boga, módl się za nami, kiedy przerasta nas nauka o różnych gatunkach zwierząt i gdy zamiast siedzieć na lekcji przyrody, wolimy podziwiać ją na żywo.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione