nasze media MGN 07/2024

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 23.09.2019 10:14

Każdy może powiedzieć: ojciec Pio należy do mnie

W poniedziałek wspominamy ojca Pio, włoskiego stygmatyka z Pietrelciny.

"Należę całkowicie do wszystkich. Każdy może powiedzieć: ojciec Pio należy do mnie. Kocham moich synów duchowych na równi z moją duszą" - powiedział ten święty na kilka dni przed swoją śmiercią.

"Mogę zapomnieć samego siebie, ale nie moje dzieci duchowe. Jestem pewien, że kiedy Pan mnie zawoła do siebie, to Mu powiem: Panie, ja zaczekam u niebieskich drzwi, wejdę, gdy zobaczę, że weszło do nieba ostatnie z moich duchowych dzieci" - dodał.

Ojciec Pio już za życia uważany był za świętego. Należał do zakonu ojców kapucynów w San Giovanni Rotondo, był stygmatykiem (na swoim ciele nosił rany takie, jak Pan Jezus) oraz wizjonerem. Miał dar bilokacji - potrafił być w dwóch miejscach w tym samym czasie. 

Był gorliwym spowiednikiem, w konfesjonale spędzał całe dnie. Od Boga otrzymał także dar czytania w ludzkich myślach, wiedział, kiedy ktoś spowiada się nieszczerze. Bywało, że takiego człowieka wyrzucał z konfesjonału. Ojciec Pio pokochał też Eucharystię, na jej sprawowanie poświęcał naprawdę dużo czasu.

Czytaj także:

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..