nasze media Mały Gość 04/2024

Gabriela Szulik

dodane 10.09.2019 08:43

Harcerze jadą na Jasną Górę

„Znajdź czas dla Maryi” pod takim hasłem ZHR będzie pielgrzymować do Matki Bożej

Od 13 do 15 września harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej będą na Jasnej Górze. Pierwsza taka pielgrzymka odbyła się 37 lat temu. Był to czas kiedy harcerze-instruktorzy dążyli do odrodzenia ruchu harcerskiego w Polsce na zasadach ukształtowanych u jego zarania i sprawdzonych w Niepodległej Polsce i podczas II wojny światowej.

W tym roku już w piątek wieczorem wszyscy uczestnicy pielgrzymki ZHR spotkają się pod szczytem jasnogórskim (od strony parku) na ognisku harcerskim.

Organizatorzy zaplanowali też grę miejską w okolicach klasztoru, pieszą wędrówkę spod częstochowskiego Olsztyna, apel pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudzkiego i wspólne wejście pielgrzymki na Jasną Górę do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie nastąpi odnowienie Aktu Zawierzenia ZHR Matce Bożej.

W sobotnie popołudnie zaplanowano spotkanie ze współczesną muzyką chrześcijańską w Dolinie Miłosierdzia a potem nocne czuwanie w Jasnogórskiej Bazylice.

Tegoroczną pielgrzymkę ZHR zakończy, zgodnie z wieloletnią tradycją, wspólna Eucharystia z kombatantami Armii Krajowej odprawiona w Bazylice Jasnogórskiej. Przedtem przy pomniku Prymasa Tysiąclecia odbędzie się Apel wszystkich uczestników

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..