nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Gabriela Szulik

dodane 10.09.2019 08:43

Harcerze jadą na Jasną Górę

„Znajdź czas dla Maryi” pod takim hasłem ZHR będzie pielgrzymować do Matki Bożej

Od 13 do 15 września harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej będą na Jasnej Górze. Pierwsza taka pielgrzymka odbyła się 37 lat temu. Był to czas kiedy harcerze-instruktorzy dążyli do odrodzenia ruchu harcerskiego w Polsce na zasadach ukształtowanych u jego zarania i sprawdzonych w Niepodległej Polsce i podczas II wojny światowej.

W tym roku już w piątek wieczorem wszyscy uczestnicy pielgrzymki ZHR spotkają się pod szczytem jasnogórskim (od strony parku) na ognisku harcerskim.

Organizatorzy zaplanowali też grę miejską w okolicach klasztoru, pieszą wędrówkę spod częstochowskiego Olsztyna, apel pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudzkiego i wspólne wejście pielgrzymki na Jasną Górę do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie nastąpi odnowienie Aktu Zawierzenia ZHR Matce Bożej.

W sobotnie popołudnie zaplanowano spotkanie ze współczesną muzyką chrześcijańską w Dolinie Miłosierdzia a potem nocne czuwanie w Jasnogórskiej Bazylice.

Tegoroczną pielgrzymkę ZHR zakończy, zgodnie z wieloletnią tradycją, wspólna Eucharystia z kombatantami Armii Krajowej odprawiona w Bazylice Jasnogórskiej. Przedtem przy pomniku Prymasa Tysiąclecia odbędzie się Apel wszystkich uczestników

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione