nasze media Mały Gość 04/2024

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 04.09.2019 10:00

Zabierzcie świętych do szkoły

Po wakacjach ciężko wraca się do nauki. Dlatego proponujemy skorzystać z darmowej pomocy. Skuteczność gwarantowana!

Mówimy o wstawiennictwie świętych, błogosławionych i osobach, których proces beatyfikacyjny jeszcze trwa.

W najnowszym numerze "Małego Gościa" znajdziecie 10 patronów, do których będziecie mogli modlić się przed konkretnym przedmiotem. Wybraliśmy świętych pomocnych na języku polskim, historii, matematyce, czy wychowaniu fizycznym.

Sami kiedyś byliśmy uczniami, dlatego bardzo dobrze wiemy, jak ciężko wraca się do szkoły. Zobaczcie, jakiego świętego możecie prosić o pomoc, kiedy wyjątkowo nie chce wam się uczyć.

Dyzma – patron uczących się w ostatniej chwili

Zabierzcie świętych do szkoły

Choć św. Dyzmę za patrona wzięli sobie więźniowie i skazańcy, to patron dobry dla każdego, komu nie po drodze z nauką i systematycznością. Dyzmę znają wszyscy – to łotr zwany dobrym, który razem z Jezusem został ukrzyżowany. A dlaczego nazywamy go dobrym? Bo w chwili śmierci żałował za grzechy i uwierzył, że Jezus jest Synem Boga. „Dziś ze Mną będziesz w raju” – usłyszał od umierającego Pana Jezusa (Łk 23,39-43). Tymi słowami Jezus kanonizował Dyzmę. To pierwszy chrześcijański święty. Wspominamy go 26 marca.

Święty Dyzmo, który nawróciłeś się w ostatniej chwili życia, módl się za nami, kiedy naukę zostawiamy na ostatni dzwonek, kiedy kolejny raz zapominamy odrobić lekcje i gdy dostajemy złą ocenę.

Resztę świętych znajdziecie we wrześniowym "Małym Gościu". Zapraszamy do lektury!

Zabierzcie świętych do szkoły

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..