nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Notowała Joanna Juroszek

|

MGN 09/2019

dodane 07.09.2019 11:13

Początki zawsze trudne

Jak osiąga się sukces mówią gitarzysta, naukowiec, piłkarz oraz piosenkarka.

Ola Maciejewska, wokalistka w zespole niemaGOtu

Początki zawsze trudne

– Sukces rozumiem jako odkrycie własnego powołania. A przepisem na to jest wsłuchiwanie się w Ducha Świętego. Wierzę, że to właśnie Duch Święty wkłada w nasze serca dobre marzenia. On jest sprawcą wszelkiego chcenia i działania w nas. Jeżeli razem z Bogiem podążamy drogą spełnienia tych marzeń, to one się realizują. Tak właśnie mamy w niemaGOtu. Coś, o czym kiedyś marzyliśmy, dziś stało się faktem. Można myśleć o tym jako o sukcesie, ale ja widzę w tym także wypełnienie się Bożego planu dla nas.

Marcin Patrzałek, gitarzysta

Początki zawsze trudne

– Myślę, że nie istnieje jeden pewny przepis na sukces. Przede wszystkim trzeba mieć dużą determinację w dążeniu do celu. A żeby tak było, to po pierwsze, trzeba ten cel mieć. Po drugie, trzeba chcieć. Nie da się czegoś osiągnąć, jeśli nie pracuje się aktywnie i systematycznie. Najtrudniejszy jest zawsze początek – jeśli chcemy coś napisać, najpierw siadamy przed białą kartką. Pierwszy i najtrudniejszy krok przy komponowaniu to właśnie napisanie pierwszej nuty, postawienie pierwszej kreski. Bardzo wielu ludzi marzy o zrobieniu czegoś, ale nie stawia nawet pierwszego kroku.

Marzena Baron, doktor nauk o Ziemi na Sorbonie w Paryżu

Początki zawsze trudne   archiwum prywatne

– Trzeba być bardzo upartym, by osiągnąć sukces w nauce. Ale tak pozytywnie upartym, bo ta droga nie jest łatwa. Szczególnie początki bywają trudne. Potrzeba sporo wytrwałości i samozaparcia. Nie wolno się poddawać, bo niepowodzenia są wpisane w sukces. Czasem trzeba odczekać, czasem odpocząć, czasem nawet zmienić ścieżkę kariery, ale zmiany to nie porażki. To nowe wyzwania, które urozmaicają drogę do sukcesu.

Patryk Sokołowski, środkowy pomocnik w Piaście Gliwice

Początki zawsze trudne

– Moim zdaniem najważniejsze w piłce nożnej są dobra atmosfera w szatni i ciężki trening. To jest nasz przepis na sukces.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione