nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 22.08.2019 07:05

Diewczynka w różowej bluzce

Bohaterka środowego spotkania Franciszka z wiernymi. Stanęła przed papieżem i zuchwale patrzyła.

Podczas audiencji generalnej na papieskim podwyższeniu w pewnej chwili w pobliżu papieża pojawiła się dziewczynka w różowej bluzce i czarnych legginsach. Gdy mama próbowała ją zabrać, papież powiedział: „Zostaw ją, Bóg mówi przez dzieci”. A potem nie przerywając katechezy uśmiechnął się i podał dziecku rękę.

Dziewczynce spodobała się chyba taka reakcja papieża, na dodatek zauważyła, że pojawia się na wielkich monitorach w auli. Na koniec stanęła przed samym papieżem, który właśnie pozdrawiał pielgrzymów języka włoskiego. Franciszek przerwał swoje przemówienie i powiedział: „Widzieliśmy dziś tę dziewczynkę. Piękną dziewczynkę, ale też biedną, bo jest ofiarą choroby i nie wie, co robi. Ale chciałbym zadać wam pytanie i poprosić, żebyście odpowiedzieli na nie we własnym sercu: Czy modliłem się, widząc jej zachowanie? Czy modliłem się, aby Pan ją uzdrowił? Czy modliłem się za jej rodzinę? Zawsze, gdy widzimy cierpiącą osobę, musimy się za nią modlić. Ta dzisiejsza sytuacja nam o tym przypomina”.

Jak się potem okazało, dziewczynka jest chora na autyzm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione