nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021

Gabriela Szulik

dodane 01.07.2019 08:19

Książka na wakacje

Od 1 lipca codziennie można odsłuchać albo ściągnąć fragment z naszej strony

Na pierwszą część wakacji proponujemy książkę Pawła Zuchniewicza „Pamiętnik papieskiego anioła”. Codziennie, przez 31 dni lipca udostępniać będziemy na naszej stronie fragment książki, który można odsłuchać albo ściągnąć za darmo i skompletować cały audiobook.

Książka będzie dostępna przez całe wakacje, więc rozpocząć można w dowolnym dniu i w każdej chwili można do książki wrócić.

Książka „Pamiętnik papieskiego anioła” otrzymała Wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2012 a napisana została dla czytelników „Małego Gościa” w roku beatyfikacji św. Jana Pawła II.

Jan Paweł II o Aniele Stróżu:

Szczególny kult mam do Anioła Stróża. Od dziecka, jak pewnie wszystkie dzieci, wiele razy modliłem się: „Aniele Boży, stróżu mój, ty zawsze przy mnie stój... bądź mi zawsze ku pomocy, strzeż duszy, ciała mego...”. Mój Anioł Stróż wie, co robię. Moja wiara w niego, w jego opiekuńczą obecność stale się we mnie pogłębia.

Jan Paweł II, „Wstańcie, chodźmy!”

Fragment książki:

Owego dnia zostałem wezwany przed oblicze Najwyższego.  Pan Bóg spojrzał w stronę ziemi, która zaczęła przybliżać się w niesamowitym tempie. Dosłownie rosła w oczach. Z niebieskich połaci mórz i zielonych pól wyłoniły się wieże kościoła. Obok znajdowała się mała uliczka, przy której stał dom.  W jednym z okien na piętrze zobaczyłem mężczyznę i kobietę. Siedzieli przy stole i rozmawiali. Obok jakiś chłopiec czytał książkę.

– To szlachetni ludzie – powiedział Najwyższy. – Mieli córeczkę, którą zabrałem do siebie, niedługo po tym, jak przyszła na świat. Został im tylko syn. Ale wkrótce obdaruję ich jeszcze jednym chłopcem. Mam wobec niego specjalne plany. A ty się nim zaopiekujesz. Będzie mu grozić wiele niebezpieczeństw, więc musisz być wyjątkowo czujny.

Przypominamy też piosenkę „Fajrant w Niebie” w wykonaniu „Arki Noego” napisaną przez Roberta Friedricha w tym samym czasie, co książka.

Fajrant w niebie Arka Noego
warek77

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione