nasze media Najnowszy numer 11/2019

Gabriela Szulik

dodane 20.06.2019 12:30

Idzie Jezus

Tam, gdzie mieszkamy, gdzie się uczymy, gdzie pracujemy, gdzie żyjemy.

W czwartek, w Boże Ciało na ulice miast i wsi wyszły procesje wiernych na czele z Panem Jezusem niesionym w monstrancji. Procesja Bożego Ciała to nie jest zwykły pochód czy marsz przez miasto większe czy mniejsze. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem, pokazuje, że Jezus zostawił nam siebie w Eucharystii, bo chce być z nami w naszej codzienności. Bez Niego niewiele możemy.  

Dlatego idziemy z Jezusem tam, gdzie mieszkamy, gdzie się uczymy, gdzie pracujemy, gdzie żyjemy. Prowadzimy Jezusa w naszą codzienność a On to wszystko uświęca swoją obecnością i nam błogosławi. Chce nas umacniać na drodze życia ziemskiego.

Boże Ciało to święto ruchome. Przypada 60 dni po Wielkanocy. Zawsze w czwartek.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 11.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 6
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione